Як очистити свій будинок: десять простих порад щодо швидкого прибирання
Боротьба з видаленням бруду може бути складною. Важко зрозуміти, з чого почати, коли все є всюди. Безлад стоїть на полицях, згрупований біля вхідних дверей, лежить внизу сходів і створює постійну купу на обідньому столі. Неможливо відповісти, з чого почати прибирання, і це особливо приголомшливо у візуальному хаосі.
Хороша новина: вам не потрібно прикрашати безлад, і вам не потрібно продовжувати просто збільшувати купи. Все, що потрібно, це лише кілька хвилин за раз. Якщо у вас є трохи часу, скористайтеся ним і звільніть свій будинок від безладу, який загрожує його захопити.
Ось 10 порад щодо легкого прибирання, які ми любимо і які використовуємо у компанії “Myidodyr”.
Поради, як прибрати свій будинок
1. Володіти меншою кількістю речей.
Звучить так просто (проте це легше сказати, ніж зробити), але очевидна істина полягає в тому, що чим менше у вас є, тим менше вам доведеться прибирати. Іноді наше майно стає речами, які ми зберігаємо, а не речами, якими ми користуємося. Пам’ятайте – ваш будинок не є сховищем. Приділіть кілька хвилин наступного разу, коли будете прибирати білизну, і оцініть свої речі; у твоїй шафі є речі, які ти більше не носиш? Подумайте. Візьміть сумку і почніть збирати речі, які можна відправити в центр пожертв.
2. Очистити одну поверхню.
Ваша кінцева мета – очистити всі плоскі поверхні вашого будинку, щоб на них не було безладу. Вам не обов’язково викидати побутову техніку чи предмети декору, але постарайтеся залишити лише найнеобхідніше. Повторіть такий трюк, якщо необхідно, з іншими поверхнями, такими як кухонний стіл, журнальний столик, ваші приліжкові тумбочки тощо. Розбиття роботи на одну стійку або одну поверхню за раз допоможе вам почувати себе більш керованим.
3. Остерігайтеся плаваючих об’єктів.
Чи є у вас кілька об’єктів, які, здається, просто пливуть з місця на місце і не мають місця, яке можна назвати власним? Знайдіть хвилинку і подумайте, де мають зберігатися ці речі. Поширеними «плавучими речима» є іграшки, рюкзаки, ланч-бокси, ключі від автомобіля та вхідна пошта. Розглянемо деякі системи (лише по одній), які можуть допомогти пом’якшити безлад. Це може виглядати як гачки для рюкзаків і курток, сортувальник пошти на прилавку або стильний кошик для іграшок у вітальні.
4. Дотримайтесь періоду очікування.
Навіть якщо ви очистили весь будинок, завжди виникне бажання заповнити його знову. Магазин, повний предметів декору, змушує нас втрачати будь-який самоконтроль. Відкладіть або припиніть будь-які додаткові покупки, додавши їх до списку з датою, на яку ви запланували шопінг. Зачекайте хоча б 30 днів, а потім подивіться, чи потрапили у ваш будинок якісь нові речі.
5. Складіть список .
Кожен дім унікальний, і кожна людина стикається зі своїми особистими проблемами прибирання. Можливо, ваше слабке місце – це місця загального користування; або, можливо, у вашій шафі ховається таємна гігантська гора білизни. Подумайте про те, що вас турбує найбільше, і зробіть порядок зі своїм домашнім контрольним списком. Ваш контрольний список буде унікальним для безладних місць у вашому домі, і він дасть вам певний напрямок прибирання наступного разу, коли у вас буде кілька хвилин.
6. Влаштуйте вечірку у коморі.
Призначте регулярну щомісячну зустріч у своєму календарі, щоб витратити п’ять хвилин і прочесати комору, позбувшись усього, що закінчується або може бути викинуто. Це чудове рішення для уникнення накопичення харчових відходів і максимально ефективного планування їжі. Крім того, більше не потрібно перебирати заповнені комори адже порядок буде підтримуватись регулярно!
7. Вживайте «дій» .
Паперові купи є причиною величезного безладу, і боротися з ними може бути виснажливо. Щоб допомогти організувати постійний потік документів, що надходять, створіть папку «Дії» для всіх надходжень, які потребують вашої уваги (рахунки, листи дозволів, відповіді тощо). Зберігайте цю папку в тому ж місці. Таким чином, ви можете приділити п’ять хвилин свого дня і зайнятися кількома справами за раз, знаючи, що нічого не забуваєте.
8. Позбудьтеся застарілих ліків.
Застарілі ліки не просто захаращують ваші шафи, а й можуть бути менш ефективними та шкідливими для здоров’я. Не викидайте їх просто в раковину або в смітник. Прочитайте, що рекомендує МОЗ для правильної утилізації ліків.
9. Будьте уважні до книг.
Книги можуть бути особливо хворим місцем, коли приходить час прибрати свій будинок. Книги це уособлення пригод, навчання та улюблених авторів. Однак якщо ви хочете впорядкувати свій будинок, вам доведеться відповісти на важкі запитання;
- Чому ці назви на вашій полиці?
- Як часто ви насправді їх читаєте?
- Чи є у вас книги, які ви ніколи не читали?
Прийнявши рішення, з якими книгами розлучатися, виберіть гідну організацію для своїх пожертв. Ми рекомендуємо віддати їх в місцеву або соціальну бібліотеку.
10. Нове життя для ваших тумб.
Тумбочки можуть стати універсальним набором для випадкових предметів усіх видів. Повністю очистіть тумбочку, протріть її, а потім вирішите, що залишиться. У шухляді можна зберігати поточні матеріали для читання, окуляри, бальзам для губ. Збережіть площу поверхні для красивих квітів або заспокійливої свічки.
Проте, якщо ви все ж почуваєтеся пригніченими від однієї думки про прибирання, зателефонуйте нам. Ми пропонуємо різноманітні індивідуальні послуги з прибирання у квартирах чи генерального прибирання в приватних будинках. Замовляйте прибирання у нас сьогодні!